Blog


Jak odkryć talent u dziecka?

13-01-2016
Każde dziecko ma swoje mocne strony, jednak rodzicom czasem trudno odkryć talent i odpowiednio ukierunkować rozwój dziecka. Nie każdy talent przejawia się od samego początku, jednak warto uważnie obserwować rozwój malucha, by pomóc mu w pełnym wykorzystaniu potencjału.

Dość wcześnie można zauważyć, czy dziecko przejawia szczególne zdolności motoryczne. Na samym początku objawi się to szybką nauką chodzenia, a później różnych czynności związanych z koordynacją ruchową i poczuciem równowagi. Takie dzieci często okazują się świetnymi tancerzami czy sportowcami i z radością będą uczestniczyć w zajęciach tanecznych czy gimnastycznych. Jeśli dziecko pewnie chwyta po kredki, kontroluje swoją rękę i rysuje estetycznie, z pewnością warto zastanowić się, czy nie zaproponować mu więcej zabaw manualnych. Zajęcia plastyczne nie tylko rozwijają umiejętności artystyczne, ale przede wszystkim rozwijają wyobraźnię. Podobnie jak czytanie – dlatego jeśli Twoje dziecko ciągnie do książek, najprawdopodobniej jest uzdolnione językowo. Szybko nauczy się nie tylko języka ojczystego, ale z łatwością przyjdzie mu nauka języków obcych.

Rozwijanie talentu dziecka zależy w dużej mierze od rodziców. To rodzice powinni docenić zdolności dziecka i zapewnić mu jak najlepsze warunki rozwoju, gdyż dziecięce zainteresowania mogą przerodzić się w pasję i prawdziwy sposób na życie.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl