Blog


Jaki program realizuje przedszkole?

13-01-2016
Przedszkole Bright Child jest prywatną placówką, która posiada wpis do rejestru niepublicznych przedszkoli, a tym samym realizuje podstawy programowe ustalone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tym aspektem, który w sposób szczególny wyróżnia to miejsce jest jednak edukacja dwujęzyczna, dzięki której dzieci już od najmłodszych lat mają styczność z językiem angielskim i jednocześnie dobrze się przy tym bawią. Program przedszkola czerpie z doświadczeń brytyjskiej pedagogiki, która cieszy się uznaniem i renomą na całym świecie.

Ważnym punktem, a także swoistym wyróżnikiem programu realizowanego przez przedszkole Bright Child jest wprowadzenie stanowiska Opiekuna Kluczowego, dzięki któremu każde dziecko może liczyć na indywidualne podejście i należyte wsparcie. Poza tym, placówka wykorzystuje w swej codziennej pracy nowoczesne, sprawdzone metody, spośród których każda przyczynia się do wszechstronnego rozwoju malucha. Warto tu wyróżnić metodę ruchu wspierającego W. Sherbone, która rozwija w dziecku świadomość własnego ciała, czy metodę nauki czytania stworzoną przez dr Irenę Majchrzak, obejmującą swym zasięgiem już 2-3 letnie maluchy i stanowiącą tym samym początek czytelniczo-piśmienniczej przygody.

Ponadto, istotnym elementem programu realizowanego przez przedszkole jest też nastawienie na regularny kontakt i współpracę z rodzicami.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl