Blog


Co dzieci powinny jeść w przedszkolu?

25-01-2016
Zdrowa, zróżnicowana dieta jest podstawą dobrego zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. Przedszkolne posiłki powinny być jednocześnie lekkie i sycące, a także smaczne - jadłospis trzeba dopasować do wybrednych gustów przedszkolaków, co nie zawsze jest łatwe. Co więc powinno stanowić podstawę przedszkolnego menu?

Kluczem do zbilansowanej diety jest zachowanie odpowiednich proporcji makroskładników i spożywanie w ciągu dnia produktów ze wszystkich grup żywieniowych. Podstawą naszych posiłków jest wysokiej jakości białko (mięso, nabiał) oraz warzywa i owoce. W przypadku dzieci ważne jest, by unikać ciężkostrawnych potraw, a także częstego podawania potraw smażonych. Dzieci potrzebują energii do zabawy, dlatego w naszym przedszkolu spożywają cztery zbilansowane posiłki. By lepiej zadbać o zdrowie dzieci, korzystamy z usług profesjonalnej firmy cateringowej Alma Verde.  Przedszkolny jadłospis układany jest przez dietetyka, który bierze pod uwagę zarówno kaloryczność potraw, jak i ich wartość odżywczą. Posiłki, które spożywają dzieci, są więc zbilansowane, różnorodne i najwyższej jakości.

Pamiętaj, że możesz na bieżąco sprawdzać, co Twoje dziecko zje w przedszkolu, a także konsultować jadłospis z dietetykiem. Dzieciom z alergiami pokarmowymi lub innymi ograniczeniami zdrowotnymi zapewniamy zindywidualizowany plan posiłków, który najlepiej będzie odpowiadał ich potrzebom.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl