Blog


Czy native speaker uczy dzieci lepiej, niż dydaktyk z wykształceniem filologiczn

05-02-2016
Według obiegowej opinii języka obcego najlepiej uczy ktoś, dla kogo dany język jest mową ojczystą. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w przypadku dorosłych, niekoniecznie będzie dobrym wyborem dla najmłodszych uczniów. Zatem czym kierować się, szukając odpowiedniego nauczyciela dla swojego dziecka?

Native speaker jako nauczyciel daje gwarancję, że dziecko od samego początku będzie się uczyć poprawnej wymowy i intonacji. Ponadto osoba ta będzie mniej skłonna do używania języka polskiego podczas zajęć, dzięki czemu cała lekcja będzie poświęcona na przyswajanie języka. Nawet jeśli uczeń jeszcze nie mówi po angielsku, będzie miał okazję do osłuchania się z językiem w naturalnym kontekście, przy okazji codziennych sytuacji. Ważne jest jednak, by native speaker był osobą o odpowiednim wykształceniu – musi znać techniki nauczania języka angielskiego jako obcego oraz pracy z dziećmi.

Z drugiej strony dla niektórych dzieci, szczególnie tych najmłodszych, nauczyciel niemówiący po polsku może być źródłem stresu. Jeżeli maluch czuje się niepewnie, zdecydowanie lepiej, kiedy nauczyciel będzie stopniowo angażował je w zabawy po angielsku. Dzięki temu nie będzie miało poczucia, że jest rzucane na głęboką wodę. Pedagog z wykształceniem filologicznym to jednocześnie profesjonalista o dobrej znajomości języka obcego i z zapleczem dydaktycznym. Dlatego rodzice nie powinni się obawiać, że ich pociechy coś stracą, jeśli nie będą się uczyć z native speakerem.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl