Blog


Jak wybrać najlepsze przedszkole?

08-02-2016
Wybór przedszkola zazwyczaj spędza rodzicom sen z powiek. Nie jest tajemnicą, że publiczne placówki bywają przepełnione, a umieszczenie w nich dziecka często graniczy z cudem. Jednakże fakt, że przedszkole jest wśród rodziców bardzo popularne, nie oznacza jeszcze, że jest dla naszej pociechy najlepsze. Być może jest to jedyna placówka w okolicy, być może posiada bardzo konkurencyjne ceny – i jest to tak naprawdę jedyna jej zaleta. A możliwie niskie opłaty za przedszkole, chociaż rzeczywiście ważne, z pewnością najważniejsze nie są. O wiele większą uwagę należy zwrócić na trzy bardzo mocno powiązane ze sobą czynniki: kadrę, metody pedagogiczne oraz gwarantowane zajęcia dodatkowe.
Obecność przyjaznej, doświadczonej i wykwalifikowanej kadry jest z oczywistych względów priorytetem, ale nawet najlepsi nauczyciele nie gwarantują prawidłowego i pełnego rozwoju dziecka, jeżeli za ich umiejętnościami nie idzie odpowiednia metodyka nauczania. Każde przedszkole realizuje procesy edukacyjne w oparciu o konkretne strategie nauczania oraz idee pedagogiczne stosowane w codziennej pracy. Rodzice muszą także ten fakt wziąć pod uwagę, ponieważ to właśnie metody nauczania determinują szeroko pojęty rozwój dziecka. Duża ilość i wysoka jakość dodatkowych zajęć, mających przecież bardzo ścisły związek ze stosowanymi metodami nauczania, również są gwarancją równomiernego rozwoju malucha.
Jednakże przedszkole to nie tylko placówka opiekuńczo-wychowawcza, ale przede wszystkim miejsce, w którym dziecko spędza kilka godzin każdego dnia. Dlatego odpowiednio duża ilość zajęć ruchowych czy edukacyjnych jest równie ważna, co dobra atmosfera i szeroko pojęta opieka. Psycholog, logopeda, dietetyk, ale także internetowy monitoring, z którego mogą korzystać rodzice, żeby zobaczyć bawiące się pociechy – to w dzisiejszych czasach nowy standard, stosowany przez najlepsze placówki. Oczywiście monitoring nie powinien być jedynym sposobem na zapoznanie się z aktywnością dziecka w przedszkolu – możliwość uzyskania raportów dotyczących rozwoju malucha czy kontaktu online z pracownikami placówki także znajdują się w ofercie renomowanych przedszkoli.
Warto też pamiętać o smacznych i pożywnych posiłkach, dzięki którym dzieci będą miały energię do nauki i zabawy, a także o dużym i bezpiecznym placu zabaw, na którym ta energia będzie pożytkowana. Równie ważne są nowoczesny, ale ciepły wystrój sal i częste, ciekawe wycieczki. Kina, teatry czy muzea działają na dzieci równie stymulująco, co najciekawsze zajęcia dodatkowe.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl