Blog


Jakie są pomoce naukowe przy przedszkolnej nauce języków?

08-02-2016
Przedszkola z językiem angielskim są w Polsce coraz popularniejsze – i nie bez przyczyny. Wczesne rozpoczęcie nauki języka obcego to ogromne ułatwienie dla dziecka w przyszłości. Wielu rodziców obawia się jednak, że małe dzieci będą przeciążone nauką. Warto wiedzieć więc, na czym polega nauka języków obcych w przedszkolu i jakie pomoce dydaktyczne stosują nauczyciele.

Nie bez powodu mówi się, że dzieci chłoną język jak gąbka – wiek przedszkolny to okres intensywnego rozwoju ośrodków odpowiedzialnych za mowę oraz zapamiętywanie i kojarzenie. Aparat mowy małego dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowany, dlatego dzieci są świetne w imitowaniu akcentów. W tym samym czasie uczą się języka ojczystego, dlatego jednoczesne przyswajanie drugiego języka przychodzi im z taką łatwością!

Czy oznacza to, że wystarczy intensywny kurs, by dziecko nauczyło się mówić po angielsku? Niestety, nie jest to takie proste. Dzieci szybko się uczą, ale równie szybko się nudzą. Dlatego ich obcowanie z językiem powinno mieć charakter spontaniczny i naturalny - przez ruch, zabawę, śpiew czy imitację. Dzieci rysują, słuchają piosenek, tańczą, pokazują i zgadują. Zeszyty ani książki się nie przydadzą – chyba że do czytania bajek!

Podsumowując, zajęcia językowe dla dzieci charakteryzują się przyjazną atmosferą i nakierowane są na angażowanie uwagi dziecka. Dzieci poznają nowe słownictwo stopniowo, poprzez gry, a co najważniejsze mają okazję do przyswojenia prawidłowej intonacji i wymowy. Angielski w przedszkolu nie jest więc typową lekcją, a doskonałą zabawą, którą dzieci uwielbiają.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl