Blog


W jaki sposób zajęcia dodatkowe wpływają na moje dziecko?

11-02-2016
Wiek przedszkolny to okres intensywnego oraz wszechstronnego rozwoju. Dzieci są wtedy niezwykle ciekawe i ruchliwe. Energię pożytkują w zabawie, ale to bogactwo bodźców i nowych doświadczeń decyduje o szybszym nabywaniu umiejętności. To one staną się bazą, na której dziecko będzie budowało dodatkowe umiejętności w późniejszym okresie. Dlatego zajęcia dodatkowe to dla dzieci nie tylko okazja do uczenia się współpracy i rywalizacji, ale również czynnik, który przyczyni się do ich rozwoju psychomotorycznego.

Biorąc na przykład kurs języka angielskiego, można wyjaśnić zalety zajęć dodatkowych. Nauka języka obcego w przedszkolu niekoniecznie będzie nakierowana na nabywanie konkretnych umiejętności, jak znajomość słownictwa. Większe znaczenie ma to, by dzieci mogły osłuchać się z językiem, poznać jego brzmienie i wymowę, nauczyć się rozpoznawać podstawowe sytuacje komunikacyjne jak powitanie czy podziękowanie. Taka baza to ogromna przewaga w późniejszym życiu, gdyż wczesne rozpoczęcie nauki języka obcego decyduje o płynności językowej. Podobnie jest w przypadku zajęć tanecznych. Dzieci po kilku tygodniach nie będą pamiętać choreografii, której się nauczyły, ale regularne zajęcia sprawią, że rozwinie się ich koordynacja i celowość ruchu oraz poczucie rytmu.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu nie przynoszą natychmiastowych efektów, gdyż nigdy nie są to zajęcia intensywne. Są jednak ważne i przynoszą dzieciom wiele korzyści. Są one również świetną frajdą, gdyż dzieci uwielbiają się uczyć przez zabawę.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl