Blog


Czy warto wdrażać tablice interaktywne w przedszkolu?

25-02-2016

Tablice interaktywne to technologia coraz częściej wykorzystywana w biznesie i edukacji. Na fali popularności dotarły również do przedszkoli i nie bez powodu, gdyż już małe dzieci potrafią świetnie się bawić przy ich pomocy.

Wprowadzanie świata cyfrowego do przedszkoli budzi kontrowersje. Rodzice zastanawiają się, czy tak wczesny kontakt maluchów z technologią jest konieczny. Jednak tablica to nie to samo co tablet czy komputer, a używana w sposób mądry i przemyślany staje się nie celem, ale jedynie środkiem zabawy. Wychowawcy aranżują grupowe gry i zabawy w taki sposób, by tablice interaktywne były ciekawym urozmaiceniem. Wiele gier wykorzystywanych w tablicach ma również walor edukacyjny. Należy pamiętać o tym, że technologia staje się podstawowym elementem naszego codziennego życia. Siłą rzeczy dzieci będą miały z nią stały kontakt już w nieodległej przyszłości, dlatego wdrażanie ich do obcowania z nowoczesnymi rozwiązaniami jest w dzisiejszych czasach niezbędne.

Tablice interaktywne w przedszkolu to dobry start w świecie technologii, a opieka pedagoga decyduje o tym, że zabawa będzie bezpieczna i wartościowa. Dzięki temu rodzice mogą ograniczyć czas, jaki dziecko spędza w domu przy komputerze czy tablecie bez poczucia, że odbierają maluchowi formę zabawy, którą lubi.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl