Blog


Jak przyswoić dziecku podstawowe zasady ekologii?

21-03-2016
Ekologia wielu osobom wciąż jeszcze wydaje się jedynie modą. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na edukację ekologiczną pociechy tak, by działania służące zdrowiu i środowisku stały się z czasem dla niej naturalne i odruchowe. Sprawdź, jak to zrobić!

Edukacja ekologiczna w domu

Nie traktujmy ekologii jako zestawu nakazów cz zakazów dla dziecka, lecz wcielmy ją w codzienne życie. Wybór ekologicznych zabawek będzie mieć nie tylko pozytywny wpływ na środowisko, lecz również na rozwój pociechy. Dziecko może także spróbować samo wykonać własną ekologiczną zabawkę lub świąteczne ozdoby. Warto też wprowadzić w domu ekologiczne zasady obowiązujące wszystkich domowników, które dotyczyć będą segregacji śmieci, oszczędzania wody, prądu czy gazu, a także robienia racjonalnych zakupów. Jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko wychowane w ten sposób, naturalnie uzna te wzorce za własne i przeniesie je do swojego życia.

Edukacja ekologiczna w przedszkolu

W przedszkolu również uczy się dzieci ekologii. Dzieci mają okazję poznać świat roślin, zwierząt i przyrody nieożywionej. Nauka odbywa się zazwyczaj poprzez zabawę czy aktywność fizyczną, np. w formie wycieczek do pobliskich ekosystemów o różnych porach roku, poprzez organizację konkursów ekologicznych i wiele innych.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl