Blog


Jakie są zalety prowadzenia dzienniczka online?

30-03-2016
Zarówno przedszkola, jak i szkoły, mają wybór: mogą prowadzić tradycyjne lub elektroniczne dzienniki. Nie powinien jednak dziwić fakt, że stosowanie dzienniczków elektronicznych w przedszkolach i szkołach jest coraz powszechniejsze. Sprawdźmy zatem, jakie zalety ma prowadzenie dzienniczka online.

Co zawiera e-dziennik?

Dzienniczek elektroniczny zawiera te same informacje, które znalazłyby się w wersji papierowej. Przedszkolni wychowawcy mogą zamieszczać w nim dane maluchów, czyli: imiona i nazwiska dzieci i ich rodziców, adres zamieszkania, datę i miejsce urodzenia pociechy. Dodatkowo zamieszcza się tam informacje o tematach, przebiegu zajęć i obecności dzieci.

Jakie zalety ma e-dziennik?

Do niewątpliwych zalet tego rozwiązania należy to, że rodzice czy opiekunowie mogą stale mieć dostęp do informacji o postępach i obecnościach swoich pociech w placówce. Umożliwia to rodzicom pełną kontrolę i możliwość kontaktu z przedszkolem z każdego miejsca, w którym jest dostęp do sieci. Dzięki e-dziennikowi rodzic dowiaduje się np. czy jego pociecha zjadła posiłek i co on zawierał, co pomaga kontrolować zbilansowane żywienie i jest pomocne np. u dzieci, u których występuje nietolerancja na niektóre pokarmy. Wspomaga to także pracę pedagogów i nauczycieli, którzy pod koniec semestru czy roku tworzą statystyki. Nie trzeba się także martwić o dane osobowe, bowiem Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych nakazuje przedszkolom i szkołom zawrzeć odpowiednie umowy z firmami, które zajmują się przetwarzaniem tych informacji.Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl