Blog


Czy monitoring w przedszkolu jest dobrym rozwiązaniem?

18-04-2016
Monitoring on-line w przedszkolu to dość nowe rozwiązanie, z którego korzystać zaczyna jednak coraz więcej placówek. Za pośrednictwem transmisji przez Internet rodzic może sprawdzać jak wygląda pobyt jego malucha w przedszkolu. Obraz z kamery charakteryzuje się wysoką jakością, dlatego rodzic ma swobodny wgląd do każdego szczegółu. Monitoring online jest przez niektórych uważany za bardzo udaną inwestycję, która zwiększa wiarygodność placówki w oczach rodzica, podczas gdy innym rodzicom jawi się jako zbytnia i niepotrzebna kontrola.

Monitoring w przedszkolu – dwa punkty widzenia

Fakt, że możemy w dowolnej chwili sprawdzić jak nasze dziecko jest traktowane lub jak zachowuje się w przedszkolu na pewno daje swego rodzaju uczucie ulgi. Do tego sprawia, że pokładamy większe zaufanie w osobach pracujących w przedszkolu. Opiekunowie którzy wiedzą, że mogą być obserwowani zwiększają swoje starania w zakresie odpowiedniej opieki nad dziećmi, wymyślaniu kreatywnych zabaw oraz w ciekawym stylu nauczania.

Niestety, w niektórych przypadkach rodzic nie ma wglądu w przebieg całej sytuacji widocznej na ekranie komputera. Jeżeli tylko zobaczy na ekranie monitora swoją niezadowoloną pociechę, może dojść do mylnych i pesymistycznych wniosków. Może to poskutkować niepotrzebnym stresem i nerwami.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl