Blog


Dlaczego warto uczyć angielskiego małe dzieci?

22-12-2015
Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Dla pokolenia rodziców dzisiejszych maluchów angielski wciąż jest językiem obcym, ale postępująca globalizacja sprawia, że ogólnoświatowy zasięg tego języka wciąż rośnie. Oznacza to, że dla naszych dzieci znajomość angielskiego będzie w przyszłości równie konieczna, co znajomość polskiego. Konieczna nie tylko do zdobycia pracy czy wykształcenia, ale przede wszystkim do codziennej komunikacji.

W przypadku angielskiego dochodzi jeszcze kwestia jego popularności. Angielski jest językiem obcym, którego po prostu najłatwiej się nauczyć. Jest wszędzie – w szeroko pojętej kulturze, Internecie czy pozostałych mediach. Jest to dla dzieci dodatkowym ułatwieniem, ponieważ ich mózgi chłoną każdą nową wiedzę w nieosiągalnym dla nas, dorosłych, tempie. Ponadto wczesna nauka angielskiego sprawi, że później, podczas edukacji szkolnej, dziecko będzie miało po prostu łatwiej. Zaoszczędzony czas będzie można poświęcić na zabawę, wypoczynek, zajęcia dodatkowe czy chociażby naukę innego języka obcego – a tych nigdy zbyt wiele.

Poza tym nauka jakiegokolwiek języka obcego, nie tylko angielskiego, niesie mnóstwo korzyści dla intelektualnego rozwoju dziecka. Omawiamy tę kwestię szerzej w tekście „Jakie korzyści płyną z nauki języka od najmłodszych lat?”.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl