Blog


Czy dziecku w wieku 3-5 lat można kupić tablet?

24-05-2016
Nowe technologie są obecne w życiu każdego z nas. Dotyczy to również młodego pokolenia, które korzysta z wszelkiego rodzaju urządzeń głównie w celach rozrywkowych. Małe, przenośne tablety są idealnym przykładem technologii użytkowych, która może być przeznaczona również dla najmłodszych. Korzystanie z nich może przynieść dziecku wiele dobrego po warunkiem, że będziemy sprawować pieczę nad zabawą.

Jak dziecko powinno korzystać z tabletu?

Eksperci są zgodni co do tego, że młody człowiek może wiele skorzystać dzięki elektronicznym grom edukacyjnym. Wymagają one jednak niewielkiego nadzoru ze strony rodzica. Musi on upewnić się czy dana aplikacja została stworzona z myślą o najmłodszych i czy jest dostosowana do wieku malucha.

Poza tym granie na tablecie powinno być jedynie uzupełnieniem do codziennych interakcji w życiu realnym, czyli elementem dodatkowym dla wspólnej zabawy z rodzicami lub rówieśnikami. Zalecany czas dziennego korzystania z tabletu to 15 minut, raz lub maksymalnie dwa razy, pod warunkiem zachowania długiej przerwy.

Tablet przyciąga uwagę, jego kolorowa grafika pobudza wyobraźnię, a oferta producentów gier jest naprawdę szeroka. To dobre narzędzie do rozwoju dziecka już od 3 roku życia jednak tylko jeżeli czas, sposób i korzystanie z niego jest ściśle kontrolowane i dopasowane do rozwoju malucha.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl