Blog


Jaka dieta jest optymalna dla dziecka?

24-05-2016
W dobie wysoko przetworzonego jedzenia dbanie o jadłospis naszego dziecka jest kluczowe dla zapewnienia mu zdrowego rozwoju. Fakty są alarmujące – co piąte polskie dziecko w wieku szkolnym boryka się z nadwagą. A przecież sposób odżywiania wpływ nie tylko na wagę, lecz również pracę mózgu, rozwój kości i wiele innych czynników będących kluczowymi dla prawidłowego rozwoju naszych dzieci.

Codzienny jadłospis malucha

W przypadku dzieci niezbędne jest codzienne dostarczenie odpowiedniej dawki dobrych węglowodanów pochodzących z pełnoziarnistych produktów zbożowych. Posiadają one pełną gamę cennych składników odżywczych znajdujących się w nieoczyszczonych ziarnach.

Kolejny ważny element to warzywa i owoce dostarczające witamin i składników mineralnych – jedne z ważniejszych w rozwoju dzieci to wapń i magnez. Te dwa składniki znajdziemy w nabiale, który również jest zalecany w codziennej diecie maluchów. Przynajmniej dwie porcje w postaci mleka, jaj czy chudego sera będą dawką optymalną dla zdrowo rosnącego dziecka. Do tego warto pamiętać o orzechach, zwłaszcza włoskich, wspomagających pracę mózgu, a także o rybach i drobiu, które warto jest jeść trzy razy w tygodniu.

Słodycze, chipsy oraz fast-foody, chociaż bardzo kaloryczne, w przypadku małych dzieci powinny być maksymalnie ograniczone. W przypadku dzieci w wieku szkolnym akceptowane są jedynie bardzo sporadycznie.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl