Blog


Jak uczyć dziecko dbać o zęby?

05-07-2016
Każdy rodzic szczególną troską darzy stan uzębienia swego malucha. Kiedy ząbki rosną, a dentysta jasno stwierdza, że rozwijają się jak najbardziej prawidłowo, pozostaje nam już tylko nauka szorowania, płukania i mycia zębów, dziąseł oraz języka. Aby zachęcić do tego również i naszego malucha, należy zastosować kilka sprytnych sztuczek, dzięki którym z ochotą będzie on przystępował do codziennej higieny jamy ustnej.

Najważniejsze, żeby mycie zębów było zabawą

Małym dzieciom żadna czynność nie będzie przychodziła z łatwością i chęcią, jeżeli pozbawiona będzie frajdy. Zapewnić maluchowi rozrywkę nawet podczas najbanalniejszych obowiązków – oto sekret skutecznego działania rodziców. Dlatego podczas mycia zębów najpierw musimy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.

Kolorowa szczoteczka, do tego pasta ze smakiem przypominającym bardziej deser niż kosmetyk, a także kubeczek do płukania z ulubionym bohaterem z bajki są najlepszą bazą do tego, aby nauka mycia zębów przyniosła długotrwały efekt.

Przechodząc do samej czynności, na wstępie objaśniamy jak wykonywać ruchy szczoteczką i pokazujemy poszczególne etapy mycia zębów. Następnie myjemy dziecku ząbki sami, a potem dajemy jemu spróbować. W trakcie mycia możemy śpiewać mu piosenkę, robić zabawne miny i wygłupiać się. Dzięki dobrej zabawie, z czasem dziecko samo garnęło będzie się do dbania o swoje ząbki.

Dużą frajdę sprawi również maluchowi to, jeśli pozwolimy mu na umycie zębów rodzicom, oczywiście ich własnymi szczoteczkami.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl