Blog


Co powinno znaleźć się w przedszkolnej wyprawce?

05-07-2016
Posłanie dziecka do przedszkola to duża zmiana dla malucha i dla rodziców. Dlatego ten pierwszy kontakt z placówką edukacyjną powinien być poprzedzony zakupem wyprawki, która będzie niezbędna do zapewnienia dziecku higieny, wygody, zabawy oraz do nauki. Oczywiście skompletowanie wyprawki dla przedszkolaka powinno zostać poprzedzone zapoznaniem się z listą rzeczy, które każda placówka wymaga od swoich podopiecznych.

Co w koszyku podczas zakupów dla przedszkolaka?

Zakupy należy zacząć od wyboru odzieży na zmianę. Na pewno niezbędne będą pantofle, a do nich worek i ewentualnie komplet spodni, koszuli i bielizny. Dla dzieci w wieku przedszkolnym poleca się wybór pantofli z wysoką cholewką, dzięki której stopa malucha pozostaje w prawidłowej pozycji. Przedszkolakowi przyda się również strój na zajęcia sportowe, a do tego plecaczek, w którym wygodnie nosić będzie swoje książki i przybory lub który przyda się w trakcie wycieczek. Niezbędne są także artykuły higieniczne, w tym ręczniczek, kubek, pasta i szczoteczka do zębów, a także mydło z mydelniczką.

W następnej kolejności przystępujemy do skompletowania właściwej wyprawki w postaci przyborów plastycznych. Na początek bloki, zeszyty oraz teczki, najlepiej jak najbardziej kolorowe. Do pobudzenia zdolności artystycznych u dziecka niezbędny będzie komplet farb, pisaki, flamastry oraz kredki. Natomiast poprawna nauka pisania nie może obyć się bez długopisu. Do tego plastelina, klej i bezpieczne nożyczki, a maluchowi nie zabraknie niczego podczas jego pobytu w przedszkolu. Poza tym warto w miarę możliwości podpisywać rzeczy, aby nie odchodziło do ich gubienia, co u dzieci zdarza się niezwykle często.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl