Blog


Kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych?

22-12-2015
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak sformułowane pytanie. Faktem jest, że dzieci najszybciej uczą się języków obcych do siódmego roku życia i edukację można rozpocząć już na etapie niemowlęcym. Warto jednak pamiętać, że dzieci są różne. To banał, ale przy nauce języków obcych ma paradoksalnie duże znaczenie.

Otóż niektóre maluchy po prostu nie lubią mówić. Bez problemu przyswajają wiedzę, w tym przypadku nowe słówka czy zwroty, ale nie mają najmniejszej ochoty na dzielenie się nią ze światem. Nie mają żadnych zaburzeń, nie są również chore, tylko po prostu małomówne. Najgorsze, co można w tym wypadku zrobić, to w jakikolwiek sposób zmuszać dziecko do komunikacji domowymi, tradycyjnymi sposobami. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku powierzenie dziecka wykształconym pedagogom, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu sprawią, że dziecko zacznie się normalnie komunikować.

Należy jedynie pamiętać, że dziecko będzie dwujęzyczne wówczas, gdy już od najmłodszych lat będzie oswajane z drugim językiem. Generalnie nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, żeby maluch miał styczność z dwoma językami tak szybko, jak się da, zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Obecność obcego języka na pewno w żaden sposób mu nie zaszkodzi. Ważne tylko, żeby oswajanie dziecka z językiem obcym nie było chaotyczne i nieprzemyślane, dlatego najlepiej pozostawić tę kwestię specjalistom.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl