Blog


Rasa psa idealna dla rodziny z dziećmi

20-02-2017
Pojawienie się w rodzinie psiego pupila poprzedza zazwyczaj przemyślana decyzja odnośnie wyboru odpowiedniej rasy, co ma zapewnić dobre relacje pomiędzy zwierzakiem a mieszkańcami domu. Psy wybierane do domu z dziećmi powinny posiadać określone cechy – poniżej podpowiadamy, które rasy są najlepsze do wychowania w roli wiernych towarzyszy naszych maluchów.

Miły, cichy i uczuciowy

„Pies dla dzieci powinien być przede wszystkim przyjazny” – takie zdanie najczęściej słyszy się z ust rodziców posiadających w domu zwierzaka. Jest to oczywiście racja, a szukając zwierzaka pod kątem najbardziej przyjaznej rasy, do wyboru mamy takie odmiany jak labradory, owczarki niemieckie i szkockie, a także setery. Są to psy cechujące się dużymi rozmiarami i jeszcze większym sercem, które okazują swym głębokim przywiązaniem do domowników. Nie wykazują agresji, są stworzone do spacerów i mają dużą inteligencję. Na pewno zwiększą ciepło domowego ogniska, a do tego będą dla naszych dzieci wspaniałymi towarzyszami zabaw na świeżym powietrzu.

Gdy zależy nam na bardzo aktywnym psie, na przykład ze względu na częste rodzinne wycieczki na łono natury, to warto przemyśleć zaopiekowanie się beaglem. Jest to rasa, która posiada w sobie gen ogromnej aktywności, dzięki czemu z tym psem nie grozi nam rutyna. Maluchy wychowywane w towarzystwie psów rasy beagle mogą pożytkować rozsadzającą ich energię właśnie poprzez opiekę nad pupilem. Natomiast szukając psa-domatora, który nad długi spacer przekłada solidną dawkę snu, to idealnym kompanem będzie buldog angielski. Jego pomarszczona przyjazna twarz sprawia, że kojarzy się szczególnie sympatycznie. Jest też sympatycznym psem, z łatwością do nawiązywania kontaktów z ludźmi, a przede wszystkim z dziećmi.

Co dla alergików?

Częstą przeszkodą przed wzięciem psa jest alergia na sierść objawiająca się u dziecka lub innego domownika. Istnieją jednak rasy określane mianem hipoalergicznych i są to przede wszystkim odmiany psów, u których występuje włos zamiast sierści. Głównym przedstawicielem są tutaj pudle, które wykazują cierpliwość i jednocześnie są zawsze chętne do zabawy. Nieco większe rasy polecane alergikom to również rasa labradoodle, a także portugalski pies wodny.

Pamiętajmy jednak, że mimo wszystko żadna rasa nie daje nam stuprocentowej pewności, co do tego, że alergia nie wystąpi.


Powrót do Bloga
Copyright © 2012-2015 Przedszkole Bright Child
Wykonanie: pxdesign.pl